Seuran harjoitustoiminta keskeytetään
13.3.2020 21:05 Uutiset / Pääsivusto

Kuparikiekko Jr ry tiedottaa

Kuparikiekko Jr ry on tehnyt päätöksen keskeyttää seuran harjoitustoiminnan.

Suomen Jääkiekkoliitto päätti 12.3.2020 keskeyttää kaiken sarja- ja pelitoiminnan kauden 2019-2020 osalta koronaepidemian vuoksi. Tänään Kuparikiekko Jr ry:n hallitus on päättänyt keskeyttää myös seuran kaiken harjoitustoiminnan toistaiseksi koronaepidemian leviämisen estämiseksi.

Valtioneuvosto, viranomaiset ja Suomen hallitus ohjeistivat välttämään lähikontakteja harrastetoiminnassa ja muulla vapaa-ajalla. Kuparikiekko Jr ry haluaa omalta osaltaan tämän päätöksen myötä olla estämässä epidemian leviämistä ja turvaamassa pelaajien terveyttä.

Kuparikiekko Jr ry seuraa tilannetta ja ilmoittaa mahdollisista muutoksista tarvittaessa.


*tiedotetta muokattu 29.4.2020, toiminta on keskeytetty toistaiseksi.

Seura informoi toiminnan jatkumisesta viranomaisohjeiden mukaisesti.


   
Lisää uutisia
Kuparikiekko Jr ry
«  Heinäkuu   »
Kategoriat